10 pytań do… Dustina Wattena

a-19-450x270

fot.zimbio.com

Dustin Watten- amerykański siatkarz, grający na pozycji libero, reprezentant Stanów Zjednoczonych. W 2016 podpisał dwuletni kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom.

Anna Kwapisz.: Z czym ci się kojarzy Polska?

Dustin Watten.: Polska kojarzy mi się z dużą pasją do siatkówki

A.K.: Co jest twoim największym marzeniem?

D.W.: Moim marzeniem jest grać w PlusLidze i pomóc Stanom Zjednoczonym wygrać olimpijskie złoto.

A.K.: Co zachęciło cię do gry w Cerradzie Czarnych Radom i tym samym w PlusLidze?

D.W.: Nowa liga, nowe środowisko, rozgrywki z dużą konkurencją no i oczywiście gra w kraju gdzie siatkówka jest na pierwszym miejscu.

A.K.: Grałeś w takich krajach jak: Finlandia, Brazylia, Francja a teraz przyszedł czas na Polskę. Czy mógłbyś krótko opowiedzieć o wspomnieniach z poszczególnych lig i o tym czego się nauczyłeś podczas grania w tamtych miejscach?

D.W.: Finlandia to wspaniali ludzie, bardzo uczciwi, troskliwi oraz ciężko pracujący a także najmocniejsza kawa na świecie! Francja to kraj z historią i bardzo pięknymi miastami, a w Brazylii są najlepsze owoce, opieka, miłość i wspaniałomyślni ludzie. Nauczyłem się dużo na temat bycia zdolnym do szczęścia bez posiadania dużej ilości rzeczy.

A.K.: Masz jakieś hobby?

D.W.: Tak, lubię grać z kolegami na plaży, medytować, czytać oraz grać w gry komputerowe z moim bratem.

A.K.: Żyjemy w czasach wielkich sportowców jak Michael Phelps, czy Usain Bolt, którzy są dla młodych ludzi wzorami do naśladowania. Kto dla ciebie jest taką osobą i dlaczego?

D.W.: Dla mnie taką osobą jest Kobe Bryant, dzięki jego podejściu do pracy oraz temu ile poświęcił  aby osiągnąć swoje cele

A.K.: Obecnie trwają Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, reprezentacja Stanów Zjednoczonych zmagania w turnieju siatkarzy zaczęła dość niemrawo a sytuacja w grupie A była nieznana do samego końca. Jak według ciebie dalej potoczy się walka o medal dla twoich rodaków i kto stanie na podium?

D.W.: Myślę, że zwycięzca meczu Stany Zjednoczone- Polska wygra złoty medal.

A.K.: Razem w Radomiu występować z tobą będzie David Smith, czy razem podejmowaliście decyzje o transferze do tego klubu?

D.W.: David podpisał kontrakt pierwszy i wiedziałem, że każdy klub który jest na tyle mądra żeby zakontraktować zawodnika jego kalibru zawsze podejmuje dobre decyzje. Kiedy przyszła do mnie propozycja, nie zastanawiałem się długo.

A.K.: Jako siatkarz zwiedzasz chcąc czy nie pół świata, jakie momenty z twoich podróży utknęły ci najbardziej w pamięci?

D.W.: Finlandia. Życie w południowej Kalifornii a to co mnie spotkało tam, było dużym kontrastem ale byłem zmotywowany i wdzięczny mając okazje kontynuować grę w siatkówkę w której nigdy nie skupiłem się na jakichkolwiek negatywach ale tylko pracowałem i miałem dobre nastawienie. Zawsze próbuje przypomnieć sobie to uczucie w ciężkich chwilach.

A.K.: Jakie cele stawiasz sobie przed nowym sezonem?

D.W.: Chcę nadal poszukiwać moich zalety aby wykorzystywać je do lepszej gry i upewnić się, że jestem gotowy każdego ranka dać mojej drużynie najlepsze co mam oraz grać z pozytywnym nastawieniem. Pragnę też spróbować nauczyć się języka polskiego i być oprócz z mieszkańcami Radomia i wolontariuszami także z młodzieżą i dzielić się z nimi moją miłością do siatkówki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s